Şirket Duyuruları

Nakit İşlemlerinde EFT

Değerleri Yatırımcımız,

Şirketimizden 09.09.2019 tarihi itibari ile EFT yapılamamaktadır. Ziraat Bankası’nda bulunan vadesiz TL hesabınız ile kolayca ve masrafsız olarak para yatırıp çekmeye devam edebilirsiniz.

Endeksten İki Sıfır Atılması

Değerli Müşterimiz,

27 Temmuz 2020 Pazartesi günü devreye alınacak olan endeksten iki sıfır atılması geçişi nedeni ile, kullanıcılarımızın dikkat etmesi gerekenler konusunda duyurumuzdur: 

24 Temmuz Cuma günü seans kapandıktan sonra hala borsa sisteminde bekleyen Süreli Emir, Zincir Emir, Iceberg Emir vb. emirleriniz varsa bu emirler borsa tarafından iptal edilecektir  

24 Temmuz Cuma günü akşam seansı yapılmayacaktır. 

24 Temmuz Cuma günü seans kapandıktan sonra borsaya gönderilmek üzere iletilmiş emirlerinizi  yeni fiyat adımı ve taban-tavan aralığında olup olmadığını kontrol ediniz. 

Pazartesi günü seans öncesinde mobil uygulamalarımızı kapatıp açınız.  

Alarm ve emir gönderim yapılarını (Süreli Emir, Zincir Emir, Iceberg Emir vb)  Pazartesi günü için devre dışı bırakmanız ve öncelikle manuel emir gönderimi ile kontrollerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

İlgili BIST duyurusu için tıklayınız.  

Mkk Masraf Duyurusu

Değerli Yatırımcımız, 

Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında pay senedi, yatırım fonu katılma belgesi vb. ürünlerine sahip olmanız ya da bu ürünlerle ilgili olarak işlem yapmanız için Merkezi Kayıt İSTANBUL (MKK) Kuruluşunda hesabınızın olması gerekmektedir. Merkezi Kayıt İSTANBUL, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kaydileştirilmesine karar verilmiş sermaye piyasası araçları için Türkiye’nin Merkezi Saklama Kuruluşu’dur.

Merkezi Kayıt İSTANBUL, Merkezi Kayıt Kuruluşunun (MKK) Kuruluş, Faaliyet, Çalışma Ve Denetim Esasları Hakkında Yönetmelik’in 28’inci maddesi çerçevesinde, yatırımcı hesaplarından  ücret ve komisyonlar tahsil etmektedir. 

Merkezi Kayıt İSTANBUL tarafından aylık olarak tahakkuk ettirilen Saklama komisyonları,  01.01.2018 tarihinden itibaren yatırımcılarımızın hesaplarına yansıtılacaktır. 

Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun (MKK) ücret ve komisyon tarifesine ilişkin güncel ve detaylı bilgi için

Yatırımcı Bazında Tedbir Düzenlemesi

2024 Yılı İçerisinde YTM'ye Devrolacak Ziraat Yatırım Hesapları

2024 yılında zamanaşımına uğrayacak olan Ziraat Yatırım hesaplarını görebilmek için tıklayınız

Suç Gelirlerinin Aklanmasi ve Terörün Finansmaninin Önlenmesi

Suç Gelirlerinin aklanmasi ve terörün finansmaninin önlenmesi dair duyuruya ulasmak için   Tıklayınız

T.C.Kimlik Numarasi ve Vergi Kimlik Numarasi Hakkinda Yatirimcilara Yönelik Duyuru

Sermaye Piyasasi Kurulu’nun T.C.Kimlik Numarasi ve Vergi Kimlik Numarasi Hakkinda Yatirimcilara Yönelik Duyurusu için  Tıklayınız

Açığa Satış Yukarı Adım Kuralı

Faks Talimatları Duyurusu

Değerli Yatırımcımız , Şirketimiz 25.05.2022 tarihinden itibaren faks yolu ile talimat kabul etmeyecektir. Talimat ya da taleplerinizi info@ziraatyatirim.com.tr adresimize gönderebilirsiniz.