Dilekçe Örnekleri

Kişisel Veri Bildirim Formu

Küsürat Hibe

Hesabınızda bulunan küsurat hisse senetlerini Ziraat Yatırım'a hibe etmek istiyorsanız E-Şubemize giriş yaparak ; Hisse İşlemleri, Hisse Küsurat (Lot Altı) Hibesi bölümünden talep girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Kaydileştirme

Ziraat Yatırım'a Virman

Ziraat Yatırım hesabınıza başka bir aracı kurumda bulunan hisselerinizi virman yapmak isterseniz , aşağıda yer alan formu doldurup hesabınızın bulunduğu aracı kurumla irtibata geçebilirsiniz.

Ziraat Yatırım'dan Virman

Ziraat Yatırım hesabınızda bulunan hisse senetlerinizi başka bir aracı kuruma göndermek isterseniz; E-Şubemize şifrenizle giriş yapıp sağ üst kısmında bulunan “Mektup” işaretine tıklayarak Hisse senetleri virman adımından göndermek istediğiniz hissenin adı ve adeti, hangi kuruma göndermek istiyorsanız ilgili Yatırım şirketinin adı, karşı kurumda bulunan hesap numaranızı yazmanız gerekmektedir. Virman işlemi 3. bir şahsa yapılacaksa 3. şahsın hesap numarasına ek olarak, isim soyismi ve TC kimlik numarası da gerekmektedir.

Virman talebiniz bize ulaştıktan sonra temsilciniz yoğunluğa bağlı olarak sizi arayarak teyit alacaktır. Virman işleminizin gerçekleştirilebilmesi için hesabınızda bulunan kıymetlerin takas işlemlerinin tamamlanmış olması, hesabınızda yeterli virman ücreti olması ve mutabakat işlemini yapmış olmanız gerekmektedir.

Ziraat Yatırım hesabınızdan farklı bir Aracı Kuruma kendi adınıza yapacağınız virman işlemlerinde, MKK’da gerçekleşen işlem sayısı başına 10 TL+ BSMV  hesabınızdan tahsil edilir.

Ziraat Yatırım hesabınızdan 3. bir şahsa yapacağınız virmanlarda 85 TL + MKK ve Takasbank tarafından yansıtılan tutarlar hesabınızdan tahsil edilir.

MKK Tarifesine ilişkin güncel ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Teyidi alınan virman işlemleri iş yoğunluğuna bağlı olarak gerçekleştirilir.

SPK’nın i-SPK-128.21 sayılı İlke Kararı gereğince; halka arz dağıtımından pay alan yatırımcılar, hesaplarına aktarılan payları, paylar hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 90 gün boyunca başka yatırımcı hesaplarına virmanlayamaz.

 

Vekaletname