Sabah Stratejisi

Bültenler

Sabah Stratejisi - 24 / 3 / 2017

ŞİRKET HABERLERİ

BİM Birleşik Mağazalar (BIMAS, Öneri "TUT", Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılında nakit kar payı dağıtımının iki taksitte gerçekleştirilmesine, ilk taksitin 7 Haziran 2017 tarihinden itibaren her bir pay için brüt 0,80 TL olarak, ikinci taksitin ise 8 Kasım 2017 tarihinden itibaren her bir pay için brüt 0,60 TL olarak dağıtılmasının Genel Kurula teklif edilmesine karar verdi.

Garanti Bankası (GARAN, Öneri "EKLE", Nötr): Banka, takipteki krediler portföyünde yer alan ve toplam anapara bakiyesi 19 Şubat 2017 tarihi itibarı ile 110mn TL olan kredi kartı, bireysel destek kredisi ve kredili mevduat ve masraf hesabı türündeki kredilere ilişkin tahsili gecikmiş alacakları, 9mn TL'ye satıldığını duyurmuştur.
 
Ford Otosan (FROTO, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket gerçekleştirilecek yatırım projelerinin finansmanına yönelik çalışmalar çerçevesinde, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam 150 milyon Avro tutarında yatırım kredisi sağlanması amacıyla görüşmeler yapmaktadır. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde, söz konusu tutarın tamamının doğrudan EBRD tarafından fonlanması öngörülmektedir. Krediye ilişkin ayrıntılı bilgiler, anlaşma sağlandığı takdirde, kredi sözleşmesinin imzalanmasından sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.